Idealne ksiażki dla ojców

Może zabiegani ojcowie na co dzień nie mają tyle czasu na czytanie, ale na pewno niekiedy zdarza im się chwycić za książkę. W końcu, nikt o czytaniu nie zapomina. Zresztą, jak można odmówić sobie czytania, skoro jest tyle fascynujących książek, które trzeba poznać. Nie pozostaje więc nic innego, jak kupić książkowy prezent na Dzień Ojca.

Dziennik śmierci

Jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności poznać książek, które pisze Chris Carter, to czas najwyższy, aby nadrobić te zaległości. Można rozpocząć od opowieści o Angeli – złodziejce, która zna Los Angeles jak własną kieszeń. Kobieta wyróżnia się sprytem i niezwykłymi umiejętnościami. Pewnego dnia, w jej ręce trafia niepozorna aktówka, gdzie na pierwszy rzut oka, nie ma żadnych wartościowych rzeczy. Angela z przykrością stwierdza, że w środku jest tylko gruby, ciężki nos, który chyba nie jest nic wart. Po jego otwarciu, bohaterka przekonuje się, że ma w ręku potężną broń. Taką, która jest w stanie zagrozić…jej własnemu życiu. Okazuje się bowiem, że dziennika należał do pewnego zabójcy. Do człowieka, który nie odpuści aż Angela nie odda mu jego własności. Ale czy tylko na tym zakończy się ich spotkanie?

Szepty spoza nicości

Kolejna powieść Remigiusza Mroza, która pozwala powrócić do Seweryna Zaorskiego – patomorfologa, który pokazał, że potrafi, ale niekiedy nie potrafi powstrzymać swoich złych emocji. Bohatera powraca do Żeromnic, aby pozamykać swoje sprawy. Chce sprzedać mieszkanie, aby móc gdzie indziej rozpocząć życie. W lesie koło miasta, policja znajduje zmasakrowane zwłoki. Seweryn nawet nie ma zamiaru się w to angażować, ale o pomoc prosi go Kaja Burzyńska, która właśnie powróciła. Jej bohater nie jest w stanie odmówić. Czy ta dwójka będzie w stanie odpowiedzieć na pytanie, co stało się z ofiarą z lasu? Kto odpowiedzialny jest za morderstwo? Remigiusz Mróz jak zwykle stanął na wysokości zadania, zapewniając wszystkim czytelnikom (nie tylko ojcom) wspaniałą lekturę do czytania.